t 2023

Ekonomiczne, zarządcze i społeczno-kulturowe wymiary relacji polsko-czeskich

DRELICH-SKULSKA, Bogusława; Magdalena SOBOCIŃSKA a Andrea TOMÁŠKOVÁ

Základní údaje

Originální název

Ekonomiczne, zarządcze i społeczno-kulturowe wymiary relacji polsko-czeskich

Název česky

Ekonomické, manažerské a sociokulturní dimenze polsko-českých vztahů

Název anglicky

Economic, managerial and socio-cultural dimensions of Polish-Czech relations

Autoři

DRELICH-SKULSKA, Bogusława; Magdalena SOBOCIŃSKA a Andrea TOMÁŠKOVÁ

Vydání

Wroclaw, 331 s. 2023

Nakladatel

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, Wydawnictwo Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu Wrocław

Další údaje

Jazyk

polština

Typ výsledku

Editorství odborné knihy

Obor

50206 Finance

Stát vydavatele

Polsko

Utajení

není předmětem státního či obchodního tajemství

Forma vydání

tištěná verze "print"

Organizační jednotka

Vysoká škola finanční a správní

ISBN

978-83-67400-66-4

Klíčová slova česky

věda, kultura, spolupráce

Klíčová slova anglicky

science, culture, cooperation

Štítky

Příznaky

Mezinárodní význam, Recenzováno
Změněno: 6. 10. 2023 09:58, Mgr. Tereza Denišová, DiS.

Anotace

V originále

Badania dotyczące różnych obszarów polsko-czeskiej współpracy cechują się dużą złożonością, gdyż wymagają przyjmowania interdyscyplinarnej perspektywy i uwzględniania w procesie badawczym nie tylko aktualnych uwarunkowań, ale także czynników związanych z historią, kulturą oraz etapami rozwoju stosunków polityczno-gospodarczych między państwami. Upowszechnianie wyników rozpoznań naukowych dotyczących tej problematyki, oprócz realizacji celów poznawczych, powinno służyć pogłębianiu współpracy i partnerstwa między Polską i Czechami w wielu obszarach życia społeczno-gospodarczego i lepszemu wykorzystaniu szans rozwojowych dzięki synergicznemu powiększaniu zasobów. Warto dodać, że prowadzenie pogłębionych analiz i formułowanie wartościowych wniosków jest uwarunkowane posiadaniem przez badaczy wiedzy ekonomicznej oraz kompetencji i wrażliwości kulturowej.

Česky

Výzkum různých oblastí polsko-české spolupráce se vyznačuje vysokou komplexností, neboť vyžaduje osvojení interdisciplinárního pohledu a zohlednění v procesu výzkumu nejen aktuálních podmínek, ale i faktorů souvisejících s historií, kulturou a etapami vývoje politického a ekonomické vztahy mezi zeměmi. Šíření výsledků vědeckého bádání v této problematice by kromě dosahování kognitivních cílů mělo sloužit k prohloubení spolupráce a partnerství mezi Polskem a Českou republikou v mnoha oblastech socioekonomického života a lepšímu využití rozvojových příležitostí díky synergickému zvýšení zdrojů. Stojí za to dodat, že provádění hloubkových analýz a formulování cenných závěrů závisí na výzkumných pracovníkech, kteří mají ekonomické znalosti, stejně jako kulturní kompetence a citlivost.

Anglicky

Research on various areas of Polish-Czech cooperation is characterized by high complexity, as it requires adopting an interdisciplinary perspective and taking into account in the research process not only current conditions, but also factors related to history, culture and stages of development of political and economic relations between countries. The dissemination of the results of scientific research on these issues, in addition to achieving cognitive goals, should serve to deepen cooperation and partnership between Poland and the Czech Republic in many areas of socio-economic life and better use of development opportunities thanks to the synergistic increase of resources. It is worth adding that conducting in-depth analyzes and formulating valuable conclusions depends on researchers having economic knowledge as well as cultural competence and sensitivity.