STEYER, Katrin. Unemployment, Effects of Government Measures and Employment Effects During the Corona Crisis in Germany. ACTA VŠFS. Praha: Vysoká škola finanční a správní, a.s., 2022, roč. 16, č. 2, s. 116-131, 17 s. ISSN 1802-792X. Dostupné z: https://dx.doi.org/10.37355/acta-2022/2-02.
Další formáty:   BibTeX LaTeX RIS
Základní údaje
Originální název Unemployment, Effects of Government Measures and Employment Effects During the Corona Crisis in Germany
Název česky Nezaměstnanost, dopady vládních opatření a dopady na zaměstnanost během korona krize v Německu
Autoři STEYER, Katrin (276 Německo, garant, domácí).
Vydání ACTA VŠFS, Praha, Vysoká škola finanční a správní, a.s. 2022, 1802-792X.
Další údaje
Originální jazyk angličtina
Typ výsledku Článek v odborném periodiku
Obor 50200 5.2 Economics and Business
Stát vydavatele Česká republika
Utajení není předmětem státního či obchodního tajemství
WWW URL
Kód RIV RIV/04274644:_____/22:#0000948
Organizační jednotka Vysoká škola finanční a správní
Doi http://dx.doi.org/10.37355/acta-2022/2-02
Klíčová slova česky nezaměstnanost, práce na zkrácený úvazek, nezaměstnanost žen, korona krize v Německu
Klíčová slova anglicky unemployment; short-time work; women‘s unemployment; corona crisis in Germany
Štítky AR 2022-2023, odmeny_2023, RIV_2023, xJ4
Změnil Změnil: Bc. Jan Peterec, učo 24999. Změněno: 27. 2. 2023 08:08.
Anotace
During the corona pandemic, policymakers in Germany had to act swiftly. There were targeted corona aid and programmes. The impact of the programmes on the development of unemployment is the subject of research, especially in German-speaking countries. There are gaps in knowledge regarding the impact of the pandemic on gender unemployment. By analysing the research in a structured way and combining it with the analysis of unemployment data, it is shown that the Corona measures helped prevent unemployment. It also shows that women were more affected by unemployment. The increased risk of becoming unemployed is followed by a higher risk of remaining unemployed for longer. Studies show that women are significantly more affected by this risk than in previous recessions. The results indicate that women are more likely to be unemployed for longer due to their desire to work in sectors that are typical for women. Considering the shortage of skilled labour is a prevalent issue, the author proposes targeted policy advice to bring women out of unemployment without stereotypes.
Anotace česky
Během koronavirové pandemie museli politici v Německu jednat rychle. Byly tam cílená korona pomoc a programy. Vliv programů na rozvoj nezaměstnanosti je předmětem výzkumu zejména v německy mluvících zemích. Tam jsou mezery ve znalostech o dopadu pandemie na nezaměstnanost žen a mužů. Strukturovanou analýzou výzkumu a jeho kombinací s analýzou z údajů o nezaměstnanosti se ukazuje, že opatření Corona pomohla předcházet nezaměstnanosti. Ukazuje také, že nezaměstnaností byly více postiženy ženy. Zvýšené riziko po ztrátě zaměstnání následuje vyšší riziko, že zůstane nezaměstnaný déle. Studie ukazují, že ženy jsou tímto rizikem postiženy výrazně více než v minulosti recese. Výsledky ukazují, že ženy jsou častěji nezaměstnané déle kvůli jejich touze pracovat v odvětvích, která jsou pro ženy typická. S ohledem na nedostatek kvalifikovaná pracovní síla je převládajícím problémem, autor navrhuje cílené politické rady, které mají přivést ženy z nezaměstnanosti bez stereotypů.
VytisknoutZobrazeno: 4. 5. 2024 20:42