p 2017

KOMUNIKACE S PROBLÉMOVÝMI A NEPŘIZPŮSOBIVÝMI JEDINCI

EISEL, Juraj

Základní údaje

Originální název

KOMUNIKACE S PROBLÉMOVÝMI A NEPŘIZPŮSOBIVÝMI JEDINCI

Název česky

KOMUNIKACE S PROBLÉMOVÝMI A NEPŘIZPŮSOBIVÝMI JEDINCI

Název anglicky

COMMUNICATION WITH PROBLEM AND NON-ADAPTABLE INDIVIDUALS

Autoři

Vydání

KOMUNIKACE S PROBLÉMOVÝMI A NEPŘIZPŮSOBIVÝMI JEDINCI, 2017

Další údaje

Jazyk

čeština

Typ výsledku

Vyžádané přednášky

Obor

50900 5.9 Other social sciences

Stát vydavatele

Česká republika

Utajení

není předmětem státního či obchodního tajemství

Organizační jednotka

Vysoká škola finanční a správní

Klíčová slova česky

Komunikace, otevřenost, respekt, dialog, pozitivní a negativní zpětná vazba, nápravná zpětná vazba, sebereflexe, komunikační dovednosti, konflikty, komunikační styly, problémový jedinci.

Klíčová slova anglicky

Communication, openness, respect, dialogue, positive and negative feedback, corrective feedback, self-reflection, communication skills, conflicts, communication styles, problem individuals.
Změněno: 31. 10. 2021 18:29, Ing. Juraj Eisel, Ph.D.

Anotace

V originále

Každý pracovník se již někdy ocitl v situaci, ve které se necítí příliš jistě. Ať již při obchodním jednání nebo během konfliktní situace na pracovišti s problémovými a nepřizpůsobivými jedinci, při telefonickém rozhovoru se zákazníkem, nebo když museli šéfovi nebo kolegovi sdělovat nepříjemné informace. Cílem pžednášek bylo poskytnout nástroje (pomoc) účastníkům přednášek zlepšit komunikační dovednosti a vysvětlit, jak zvládat tyto situace prostřednictvím různych komunikačních technik ale také jim vysvětlit smysl a účel konstruktivního řešení a vedení dioalogu s problémovými a nepřizpůsobivými jedinci. Důležité je porozumět tomu, co ovlivňuje způsob jak komunikujeme a uvědomit si jakou roli hraje sebedůvěra a stres při jednání s lidmi. Dále bylo smyslem přednášky nastínit některé osvědčené postupy a techniky, které nám pomohou jednat i v obtížných situacích konstruktivně a s nadhledem.

Anglicky

Every employee has sometimes found themselves in a situation where they do not feel very confident. Whether during a business meeting or during a conflict situation in the workplace with problematic and maladapted individuals, during a telephone conversation with a customer, or when they have had to communicate unpleasant information to a boss or colleague. The aim of the lectures was to provide tools (assistance) to participants to improve communication skills and explain how to manage these situations through various communication techniques, but also to explain the meaning and purpose of constructive solutions and keeping a dialogue with problematic and maladapted individuals. It is important to understand what influences the way we communicate and to realize the role of self-confidence and stress in dealing with people. Furthermore, the purpose of the lecture was to outline some best practices and techniques that will help us to act constructively and with foresight even in difficult situations.