KUPEC, Václav. Digital Possibilities of Internal Audit. Acta VŠFS, Praha: Vysoká škola finanční a správní, a. s., 2017, roč. 11, č. 1, s. 28-44. ISSN 1802-792X.
Další formáty:   BibTeX LaTeX RIS
Základní údaje
Originální název Digital Possibilities of Internal Audit
Název česky Digitální možnosti interního auditu
Autoři KUPEC, Václav.
Vydání Acta VŠFS, Praha, Vysoká škola finanční a správní, a. s. 2017, 1802-792X.
Další údaje
Originální jazyk angličtina
Typ výsledku Článek v odborném periodiku
Obor 50200 5.2 Economics and Business
Stát vydavatele Česká republika
Utajení není předmětem státního či obchodního tajemství
WWW URL
Organizační jednotka Vysoká škola finanční a správní
Klíčová slova česky analýza, audit, digitální management, marketing, riziko
Klíčová slova anglicky analysis; audit; digital management; marketing; risk
Štítky AR 2017-2018, ERIH, xJ4
Příznaky Mezinárodní význam, Recenzováno
Změnil Změnila: Ing. Dominika Moravcová, učo 21787. Změněno: 13. 11. 2017 08:52.
Anotace
Company management is a highly sophisticated activity which must employ the latest information technologies as ongoing digitisation allows company processes to be managed in a dynamic way, primarily with respect to the fast-changing economic environment. This also applies to internal audit, which helps to ensure flexible transfer of data concerning process deficiencies to the company leadership. The aim of the study is to verify the efficiency of the digital potential of the internal audit in the field of marketing, which forms an important part of company management. The method of the paper includes an analysis of the current theoretical background as well as an analysis of marketing risks and the use of adequate auditing techniques. The proposed system of internal audit, or the use of digital methods, can subsequently be used to predict process deficiencies, and thus contribute to efficient risk management and responsible business conduct.
Anotace česky
Problematika podnikového managementu je vysoce sofistikovanou činností, ve které je nutné využívat nejnovější informační technologie. Postupující digitalizace totiž umožňuje, aby byly podnikové procesy řízeny dynamicky, obzvláště ve vztahu k rychle se měnícímu ekonomickému prostředí. Tato skutečnost se týká také interního auditu, s jehož pomocí lze zajistit flexibilní přenos dat o procesních nedostatcích směrem k managementu. Cílem příspěvku je proto ověření účinnosti digitálních možností interního auditu v marketingové oblasti, která je významnou součástí firemního řízení. K práci je přitom metodicky přistupováno nejenom rozborem aktuálních teorií, ale také analýzou rizik marketingového odvětví a aplikací vhodných auditních technik. Navrženým systémem interního auditu, respektive využíváním digitálních přístupů, lze následně predikovat procesní nedostatky, a tím je možné přispět k efektivnímu řízení rizik i odpovědnému podnikání.
Typ Název Vložil/a Vloženo Práva
Kupec_ACTA_2017_1.pdf   Verze souboru Tuček, J. 9. 11. 2017

Práva

Právo číst
  • kdokoliv přihlášený v ISu
Právo vkládat
 
Právo spravovat
  • osoba Ing. Dominika Moravcová, učo 21787
  • osoba PhDr. Ing. Václav Kupec, Ph.D., učo 26362
Atributy
 
Vytisknout
Požádat autora o autorský výtisk Zobrazeno: 27. 10. 2020 21:21